kuran365EN BÜYÜK HOLDİNG TMSF

TERÖRE KARŞI BİRLİK ZAMANI

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 15 Bin Öğretmen Daha Alacağız

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük Ataması Yapıldı

Ressam Seyfettin Soysal mezarı başında anıldı

Etkinlik 06 Şubat 2013
993 okunma

Şarkışla ilçesinde kaldığı evde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitiren ressam ve heykeltıraş Seyfettin Soysal, ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı.

Soysal’ın Yıldırım Mahallesi’ndeki mezarına ziyaretçiler tarafından karanfil bırakıldı. Ziyaretçiler daha sonra belediye binasında açılan ve Soysal’ın tabloları ile fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdi.

Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin, burada yaptığı açıklamada, ”Büyük bir değerimizi kaybettik, kendisiyle tanışalı kısa bir süre olmuştu ama hem belediyemiz hem de Şarkışla’mız için çok büyük projeler ve işler yapmıştı” dedi.

Sergi açılışına, Soysal’ın yakınları, Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Alper İnanç, Emniyet Müdürü Ahmet Alaağaçlı, Jandarma Komutanı Üst Teğmen Halil Saraç, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bilgiç ile Ozanlar ve Aşıklar Derneği Başkanı Bülent Fırat katıldı.

Soysal, evindeki sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenmiş, yakınları tarafından kaldırıldığı hastanede 4 Şubat 2012’de hayatını kaybetmiş, ertesi gün Şarkışla’da toprağa verilmişti.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.