kuran365EN BÜYÜK HOLDİNG TMSF

TERÖRE KARŞI BİRLİK ZAMANI

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 15 Bin Öğretmen Daha Alacağız

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük Ataması Yapıldı

TERÖRE KARŞI BİRLİK ZAMANI

Gündem 17 Eylül 2016
550 okunma

teror

15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra, Ülke genelinde mevcut olan, toplumun genel ve ekonomik yapı bozukluğunun yanında, Darbe girişiminin ardında bir duraksama gösteren Terör saldırıları da, bu günlerde aşırı derecede hızını artırmaya başladı.

Ülke genelinde bir durgunluk içinde olan ekonominin canlanması için Ülkenin Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, hükümet üyeleri de azami çalışmayı göstermekteler. 2015 T. Yılında En çok kurumlar vergisi, ödeyenlerde ilk 15 sırayı alan bankalara; Cumhurbaşkanın faiz oranlarını aşağıya çekme çağrısına bazı bankalar konut kredisinde faiz oranlarını düşürdüklerini açıkladılar. Tabii sadece konut kredi faiz oranlarının düşürülmesi yetmez diğer kredi faiz oranlarının da acilen düşürülmesi gerekmektedir.

Ancak o zaman durma noktasına gelmiş olan ticari hayat canlanabilir. Son günlerde en önemli gelişme ise; Başta Cumhurbaşkanı ve hükümet üyelerinin bu çalışmalarına ilave olarak; Türk toplumunun yıllardır hasret olduğu, siyasilerin asgari müşterekler etrafında bir araya gelmiş olmalarıdır.

Bu birlikteliğin ilki, toplum olarak hepimizin bildiği gibi, Cumhurbaşkanının 25. Temmuz .2016 günü AK Parti, CHP ve MHP genel başkanları ile Cumhurbaşkanlığı külliyesinde bir araya gelerek, 15 Temmuz darbe girişimi karşısındaki siyasi liderlerin kararlı tutumları için Liderlere teşekkür ederek, önerilerini sorması ile başladı. İkincisi ise 7 Ağustos 2016 günü İstanbul yeni kapı da düzenlenen “ Demokrasi ve Şehitler mitinginde “ Cumhurbaşkanı, AKP, CHP ve MHP genel başkanlarının katılımı ile gerçekleşmiş olan ve birçok devlet yöneticilerinin ve milletinin gıpta ile izledikleri büyük miting olmuştur.

Ancak Bu mitingde Özellikle MHP genel başkanının Bozkurt işareti yapmadan toplumu selamlamış olmasına karşılık, Cumhurbaşkanının Rabia işareti ile toplumu selamlamış olması da hoşgörü ile karşılanmamıştır. Yine bu birlikteliğin üçüncüsü ise 22 Ağustos 2016 günü üç saat süren AKP, CHP ve MHP genel başkanlarının bir araya gelerek, Yeni anayasa taslağını ve Terörle mücadele konularını birlikte görüşmüş olmalarıdır. Yine bu toplantıda en önemli görüşme ise, HDP nin PKK ya karşı net bir tavır alması gerektiği hususunda siyasi liderlerin hem fikir olmalarıdır.

Siyasi liderlerin sık sık bir araya gelmeleri Hem ülke ekonomisi hem de terör açısından çok önemli. Türk toplumu yıllardır bu birlikteliğin özlemini yaşamaktadır. Bu birliktelik olduğunda Terörle mücadele de başarısızlık söz konusu olmaz. Bu birliktelik olduğunda durağan hale gelmiş olan Ülke ekonomisi de mutlaka hareketlilik kazanır. Çünkü Ülke insanları arasında mevcut olan bir takım farklılıklara rağmen, insanlar bir ve beraber olurlarsa, Dağınıklığı ve kamlaşmayı seven terör o zaman amacına ulaşamaz. Siyasilerin bu birlikteliklerini toplumumuz iyi değerlendirmeli. Mesela Sırası ile her ilde “Teröre hayır birliğe evet” mitingleri düzenlense, Terör o alanlarda hareket kabiliyeti bulamaz. Bu mitinglerle ekonomi kendine gelir. Siyasi söylemlerdeki seviye yükselir.

Sonuçta, Toplumdaki bu birlikteliğin azalmadan çoğalarak devam etmesi hem Terörü Bitirir, hem ekonomiye hız verir ve Terör belasından kurtulmuş, darbe girişimlerini yaşamayan ve ekonomik açıdan düzlüğe çıkmış bir TÜRKİYE’MİZ olur.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.