kuran365EN BÜYÜK HOLDİNG TMSF

TERÖRE KARŞI BİRLİK ZAMANI

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 15 Bin Öğretmen Daha Alacağız

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük Ataması Yapıldı

Yenikarahisar beldesi, Ulaş’a bağlı mahalle olacak

Sivas 10 Şubat 2013
1.287 okunma

Ulaş ilçesine 8 kilometre uzaklıktaki Yenikarahisar beldesinin, 2011 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre nüfusu 2 binin altında kaldığı için, 6 Aralık 2012 tarihli ve 28489 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6360 sayılı kanun gereğince, Ulaş ilçesine bağlı mahalle olmasına karar verildiği belirtildi.

Yenikarahisar Belediye Meclisi’nin, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ”birleşme ve katılma” başlıklı 8’inci maddesine göre, beldenin Ulaş’a bağlı mahalle olmasını kararlaştırdığı kaydedildi.

Beldenin belediye başkanı Ahmet Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, beldede vatandaşlarla toplantı yaptıklarını belirterek, vatandaşların görüşü doğrultusunda böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Hizmetlerin devamı doğrultusunda en isabetli kararı aldıklarını belirten Çetin, ”Oy birliğiyle almış olduğumuz olumlu kararı, Ulaş Belediye Başkanı İsmail Koçak’a ilettik. Ulaş Belediye Meclis Toplantısı’nda da olumlu karar çıktı, birleşme kabul edildi. Beldemize ve ilçemize hayırlı olur inşallah” dedi.

Ulaş Belediye Başkanı İsmail Koçak ise ilçe merkezlerine uzaklığı 10 kilometre olan beldelerin ve 5 kilometre olan köylerin mahalle olabileceğini söyledi. Bu konumdaki belde ve köyleri, başvurmaları halinde belediye olarak kabul edeceklerini kaydeden Koçak, Yenikarahisar Belediye Meclisi’nin aldığı kararın da Belediye Başkanı Ahmet Çetin tarafından kendilerine iletildiğini bildirdi.

Bu kararı belediye olarak olumlu karşıladıklarını ifade eden Koçak, Ulaş Belediye Meclisi Toplantısı’nda CHP’li 5 meclis üyesinin reddine rağmen MHP ve AK Parti meclis üyelerinin ittifakıyla Yenikarahisar’ın mahalle olarak Ulaş’a bağlanmasına karar verdiklerini söyledi.

Koçak, ilçenin nüfusunun artacağını, böylelikle mahalle olan yerleşim yerlerine daha iyi hizmet gideceğini sözlerine ekledi.


Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

TALAT AYTEKİN 11 Şubat 2013

HAYIRLI ÖLSUN