Connect with us

Cumhuriyet Üniversitesine Sağlık Devrimi Uğramadı!

Cumhuriyet Üniversitesi

Cumhuriyet Üniversitesine Sağlık Devrimi Uğramadı!

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine Sağlıkta Devrim Uğramamış, döner sermaye 8 silindir bir araç gücünde dönmeye devam ediyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sağlıkta devrim yaptık açıklamaları, doktorlara özel ücret ödemeyin çağrıları, dün gibi kulaklarımızda yankılanırken, bugün öyle bir olayla karşılaştık ki, Sayın Cumhurbaşkanımız söylüyor. Ama ilgili kurumlar denetlemiyor demek ki, sözleri ağzımızdan çıkıverdi.

“TÜRKİYE, DÜNYADA SAĞLIK TURİZMİNDE İLK 5 ÜLKE ARASINDA” haberleri göğsümüzü kabartırken, bir yandan da kabarmamızla kalmışlığın hüznüzü yaşamış olduk ve dedik ki Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine Sağlıkta Devrim Uğramamış, döner sermaye 8 silindir bir araç gücünde dönmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesin de Birtane Sayın Doç. Dr. E.K. hocamıza ameliyat olabilmek için Tıp Fakültesi Veznesinden Çıkarılan Ücret Dudakları Uçuklattı. İnsanların asgari ücretle geçinmek zorunda kaldığı bir ülkede, doktorlarımızın, Doçentlerimizin, Profesörlerimizin Milyarlarca maaş aldığı bir ülkede, bu geçim sıkıntısı yanı sıra sağlık sıkıntısı da çeken vatandaşlarımızdan bu dudak uçuklatan ücreti talep etmeleri bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Umarız Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim YILDIZ, kısa sürede bu olaya müdahil olur ve paran yoksa, öl kardeşim demeye gelen bu uygulamaya son verir.

Lütfen, tüm yöneticiler insanlara kendi geçim rahatlığı herkeste varmış gibi muamele etmesinler. Sağlık dolu günler diliyoruz. Yüce Allah (c.c) kimseyi muhannete muhtaç etmesin…

Senin Yorumun Nedir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda Var!

Bizi Takip Edin!

Advertisement

Bu Ay En Çok Okunanlar

Yukarı