Connect with us

Engelli Çocuklarına Ev Ödevi Desteği

Cumhuriyet Üniversitesi

Engelli Çocuklarına Ev Ödevi Desteği

Cumhuriyet Üniversitesi ile Sivas Belediyesi işbirliği ile işitme engelli ailelerin çocuklarına yönelik olarak geçen yıl başlatılan ve Türkiye’de bir ilk olan eğitim desteği devam ediyor.Ailesi işitme engelli olup kendileri işitme engelli olmayan çocuklar okuldan eve geldiklerinde ders çalışma ve ödevlerini yapma konusunda sıkıntı yaşıyorlardı.
Bu sorunu çözmek amacıyla Cumhuriyet Üniversitesi ve Sivas Belediyesi iş birliğiyle hazırlanan proje kapsamında Cumartesi günleri üniversitede yüksek lisans yapan öğrenciler çocukların derslerine ve ödevlerine yardımcı oluyorlar.Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi (CENGE) Sorumlusu Prof.Dr. Recep Toparlı, “Engellilere destek konusunda belediyemiz ve üniversitemiz artık birlikte hareket ediyor.
İşitme engelli bir ailenin işitme engelli olmayan yavrularına hizmet etmek için buradayız. Bunlara CODA deniyor. Ben bu kısaltmaya Türkçe karşılık olarak ’Rehbercik’ kelimesini buldum. Bu çocuklar benim nazarımda çok önemli. Bunlar hayatları boyunca anne ve babalarına rehberlik yapacaklar.
Bu yavrularımız akşam eve geldiklerinde ders çalışabilme açısından sıkıntı çekiyorlardı. Sağ olsunlar, belediyemizle birlikte bu yeri temin ettik ve üniversitemizden iki yüksek lisans öğrencimizle cumartesi günleri bu çok değerli çocuklarımızın derslerine ve ödevlerine yardımcı olacağız. Belediyemizle hizmetlerimizi ortaklaşa sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
İhlas Haber Ajansı

Senin Yorumun Nedir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda Var!

Bizi Takip Edin!

Advertisement

Bu Ay En Çok Okunanlar

Yukarı