Connect with us

MHP BU DURUMA GELMEMELİ İDİ

Siyaset

MHP BU DURUMA GELMEMELİ İDİ

Türk milliyetçilerinin göz bebeği olan, Merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’İN Liderliğinde kurulmuş olan MHP; Ülkenin zor günler geçirdiği, AKP iktidarından memnun olmayan kesimin bir arayış içinde olduğu bu günlerde İktidar alternatifi olması gereken MHP nin;  Türk milliyetçilerinin büyük bir kesiminin tasvip etmediği bir iç çekişme içine girmiş olması cidden son derece üzüntü verici bir durum.  Geçmişte bu partinin yükünü omuzlamış olan, cebindeki simit parasını bu parti için kullanmış olan, işini gücünü terk ederek bu partinin başarısı için çalışan, daha da önemlisi binlerce mensubunu bu dava için şehit vermiş olan ülkücü Türk milliyetçilerinin bu duruma düşmüş olması; Ülkücü Türk milliyetçilerini derin üzüntüye sevk ederken, Türk düşmanlarının tamamı sevinçten sinsi sinsi gülmelerine devam etmektedirler.

Son Türk kalesi olan TC devleti bu günlerde etrafındaki komşuları da dahil dışarıda hiç  ama hiç dostu olmayan bir devlet konumunda bulunmaktadır. İçeride ise Başta büyük şehirler olmak üzere canlı bomba paniği ile yaşanamayacak hale gelmiş, doğu ve güney doğu bölgesi PKK terörü ile kan gölüne dönmüş, ülkenin savunmasında görevli olan asker ve emniyet mensuplarının günde en az iki üç şehit onlarca yaralı verdiği bu günlerde Türk milletinin ümidi olması gereken MHP Mahkeme kapılarında ve daha önemlisi Ülkücü Türk milliyetçilerine yakışmayan yazılı ve görsel medyadaki karşılıklı tartışmaları ne kadar üzücü bir durum. Bu durumu tasvip etmeyen Bu partinin geçmişte kumu çakılı çimentosu olan Ülkücü Türk milliyetçileri  ve MHP nin umut olasını bekleyen Türk milletinin büyük bir kesimi bu tartışma ve mahkeme safhalarını derin bir üzüntü ile izlemektedirler.

MHP de yönetici ve delege olmayan ama geçmişte bu parti ve fikriyatı için gözünü budaktan esirmeyerek çalışan, 12 Eylül ihtilalin de  büyük işkencelere maruz kalan, hayatlarının baharında anne, baba, eş ve çocuklarından uzaklarda ceza evlerinde imtihan vermiş ve adalet terazinde tartılarak, bir çoğu  yüzlerinin akı ile geri dönmüş olan çilekeş mağrur vefakar Türk milliyetçilerinden  birisi  olarak bu duruma sebep olanlara Hakkımı helal etmiyorum.

Ormanda hayvanlar toplanmışlar, kendi aralarında kim insanoğluna zarar vermiştir, bunu bulmak için aslanın başkanlığında bir mahkeme heyeti kurmuşlar. Sırası ile teker teker hayvanları huzura alarak sorguya çekmişler. İlk önce huzura kurdu almışlar ve sormuşlar anlat bakalım insanoğluna ne zarar verdin? Kurt anlatmaya başlamış, hayatımda birkaç koyun sürüsüne girdim yakaladığım koyun ve keçileri parçalayıp yedim. Bunun dışında bir zarar vermedim. Mahkeme heyeti kendi arasında fis kos, karar; Bir kurt için bu normal geç sana berat. Arkasından Tilki huzura  alınmış  aynı soru ona sorulmuş, Tilkide anlatmış hayatımda birkaç kümese girdim yakaladığım tavuk horoz ne buldumsa yedim. Mahkeme heyeti yine fis kos  tilkiyede berat. Bir tilki için bunlar normal demişler. Sonuçta eşeği huzura almışlar. Aynı soru eşeğe sorulmuş, Eşek ben hiç insanoğluna zarar vermedim. Hayatımda hep yük taşıdım. Deyince mahkeme heyeti iyi düşün bakalım hiç mi suçun yok demişler.Eşek biraz düşündükten sonra demiş ki Bir sefer sırtımda yükle bir bahçe duvarının  dibinden giderken aşağı sallanmış olan bir ağaç dalını kopardım demiş. Heyet yine fiskos karar: Suçlu bulundu sensin. Çünkü o dal büyüyecekti insanoğluna meyve verecekti demişler ve eşeği parçalayarak yemişler. Evet Kıssadan hisse olur diye yoruma açık olmak üzere yazdım.

Senin Yorumun Nedir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda Var!

Bizi Takip Edin!

Advertisement

Bu Ay En Çok Okunanlar

Yukarı